Proces akvizicije završen 22. juna, Dijamant sa udvostručenim kapacitetima ulazi u sastav MK Agri-Food divizije
Kompanija MK Group zvanično je preuzela Dijamant od Fortenova grupe, nakon dobijanja svih potrebnih regulatornih odobrenja u ponedeljak, 22. juna. Ovim je završen proces vlasničke tranzicije, a Dijamant sada posluje u okviru MK Agri-Food divizije. Prema saopštenju kompanije, ovo predstavlja jednu od najvažnijih akvizicija u prehrambeno-poljoprivrednom sektoru Adria regiona.
Tokom poslednjih nekoliko godina, Fortenova grupa je realizovala značajne investicije, zahvaljujući kojima je Dijamant postao visoko konkurentna i tehnološki moderna kompanija sa udvostručenim kapacitetima i razvijenim brendovima. MK Group ističe da je ova transakcija deo dugoročne strategije jačanja liderske pozicije u regionalnoj prehrambeno-poljoprivrednoj industriji, uz fokus na poboljšanje operativne efikasnosti, kvaliteta i inovacija.
“Ova transakcija predstavlja važan korak u daljem razvoju MK Agri-Food divizije i potvrđuje dugoročnu stratešku orijentaciju MK Group ka jačanju liderske pozicije u regionalnoj prehrambeno-poljoprivrednoj industriji, uz fokus na unapređenje operativne efikasnosti, kvaliteta i inovacija, kao i kreiranje dodatne vrednosti za kompaniju Dijamant, njene zaposlene, partnere i potrošače”, navodi se u zvaničnom saopštenju.
MK Group najavljuje da će proces integracije Dijamanta biti sproveden uz očuvanje kontinuiteta poslovanja i poseban akcenat na stabilnost operacija, partnere, kupce i zaposlene. Kompanija ističe da će javnost biti blagovremeno i transparentno obaveštavana o svim narednim fazama razvoja i integracije.









